top of page

הורים לקטנטנים? 
 

קורס האונליין לפיתוח השפה נוצר במיוחד עבורכם!

אם ברצונך ...

 • לקבל הדרכה מקלינאית תקשורת התפתחותית מוסמכת

 • להכיר את כל שלבי התפתחות השפה מלידה עד שלוש שנים

 • לזהות באיזה שלב שפתי ילדך נמצא

 • לדעת שהוא מתפתח בקצב הנכון 

 • להצטייד בארגז כלים פרקטי לפיתוח השפה בבית

 • להכיר דגלים אדומים שמצביעים על כך שכדאי לפנות לאבחון

 • ובעיקר להחזיר את הודאות והביטחון לתוך חווית הגדילה וההתפתחות של אהובייך


הגעת למקום הנכון בשבילך
איתור וטיפול מוקדם יכולים לסייע בצמצום פערים לטווח ארוך. ככל שהילד צעיר יותר, הגמישות המוחית ויכולת הספיגה משמעותיות יותר. במקרים רבים, כך ניתן לנסות למנוע מילדך קשיים שפתיים, רגשיים, התנהגותיים, חברתיים וקוגניטיביים בגיל מבוגר יותר.

 

הקורס כולל

ערכת שירים ודקלומים להמחשה עם תמונות ומשחק אצבעות
להורדה

מדריך עם כלים לפיתוח השפה
וקריאת ספרים משותפת
להורדה

מדריכים עם דגלים אדומים בהתפתחות השפה והיגוי
להורדה

5 הרצאות מוקלטות
(5 שעות צפייה סה"כ)

על ההרצאות

כל ההרצאות כוללות הסבר על שלבי התפתחות,
כלים לפיתוח השפה ודגלים אדומים לאיתור מוקדם

 • 1) התפתחות שפה מגיל לידה עד שנה
  מהי התקשורת המתפתחת בגיל זה? מה התפקיד שלנו? איך אנו משפיעים עליה באמצעות סינכרון וויסות הדדי? נדבר על ניצני התקשורת והשפה המתפתחים, על חיוך, צחוק, על הבנת שפה ראשונית, התפתחות המלמול (שגם לה יש שלבים!) עד להופעת המילה הראשונה.
 • 2) התפתחות שפה מגיל שנה עד שנתיים
  הקטנטנים כבר ממלמלים אך גם מילים הראשונות מתחילות להופיע, איך הן נשמעות? למה הם מפיקים את אותה מילה עבור מספר דברים, כמו "הב-הב" לכל החיות? מהו קצב רכישת המילים הצפוי? נשווח על התפתחות ממילים בודדות עד לצירופים ומשפטים, לצד הבנת השפה מזיהוי איברי גוף לביצוע הוראות.
 • 3) התפתחות שפה מגיל שנתיים עד שלוש
  הצירופים החלו להופיע ולאט לאט המשפטים! מתי כל שלב נרכש? מתי מטים לזכר ונקבה ("אני אוכל ואמא אוכלת")? מתי לרבים ("ילד-ילדים")? נשוחח על התרחבות השפה - מהפקת צירופים ועד ניהול שיח קולח עם משפטים ארוכים ומורכבים. על ההבנה המתפתחת הכוללת הבנת שאלות, הומור וסיבתיות.
 • 4) התפתחות המשחק מלידה עד שלוש
  איך מתפתח המשחק? האם הכנסה לפה וזריקת משחקים נחשבת למשחק? מתי צפוי משחק חברתי עם ילדים בני אותו גיל? נשוחח על השלבים השונים בהתפתחות המשחק של קטנטנים ומה מצופה מכל גיל, מהנאה משירי אצבעות ועד למשחק דמיוני עצמאי. נלמד על הקשר בין משחק לשפה ואיך ניתן לפתח משחק משותף, מהנה ומפתח.
 • 5) התפתחות מובנות הדיבור וההיגוי מלידה עד שלוש
  מה משפיע על מובנות הדיבור- מוצץ? התפתחות שפתית? מוטורית? למה הקטנטנים מפיקים רק חלק מהמילה כמו "דו" לכדור? ולמה לפעמים היא לא נשמעת כמו בשפה שלנו ומשובשת מאד? נשוחח השלבים מהפקה של הברה אחת שלפעמים רחוקה ממילת המקור ועד להפקה הנכונה. עד מתי שיבושי היגוי תואמי גיל? ומתי יש צורך לפנות לטיפול.

להרשמה 

 • ארגז כלים להורים

  229₪
  להורים לפעוטות מלידה עד שלוש שנים
  בתוקף למשך 3 חודשים

מאות הורים לקחו חלק בהרצאות, צפו בקורס האונליין ורכשו כלים לקידום השפה של ילדם בבית

בשיתופי פעולה עם

רחובות
תל אביב
נפגשים
בת ים
החברה למתנסים
יצו
דיגיטף תל אביב
נעמת
החברה לתרבות ופנאי בת ים
שכונה כעיר
גושן
חמש
מסלולים
download.jfif

ירדן אמיתי בן נון

תוכן מאוד מקצועי ומעשיר! כאמא בפעם הראשונה חשוב לראות על מה לשים דגש ולמה לשים לב. הערכה הזו פשוט מעולה! בכל הרצאה הענקתן המון מידע בנושאי תקשורת ושפה ומשחק. דיברתן בגובה העיניים, נתתן מקום לכל שאלה ואף הרחבתן אם זה עדיין לא היה מובן. אמליץ בחום לכל הורה.

מאור פלד

רוצה להגיד לך נטלי - פשוט תודה! יישמתי כל כך הרבה מהידע שרכשתי ואת התוצאות אני חווה באופן אישי - עוד לפני שהבת שלי הגיחה לעולם, הכרתי את אבני הדרך בהתפתחות השפה בזכותכן ואת החשיבות של האיתור המוקדם. עכשיו אני יודע איך לזהות אוצר מילים מגיל מוקדם מאד וכיצד לפעול כדי להעשיר אותו, מתי תינוקות מתחילים לשחק ומאיזה גיל כדאי להתחיל לקרוא ספרים, ועוד ועוד ועוד, קצרה היריעה. תודה תודה תודה. אמליץ לכולם סביבי.

רונית רביד

בוקר טוב, רציתי להודות על העבודה הנהדרת  ועל ההרצאות המעניינות. אני עדיין מחכה לקבל תור לקלינאית תקשורת לבן שלי בן ה1.9 ובינתיים אני מרגישה שבזכות הידע שרכשתי מכן אני ממש מצליחה לקדם אותו בבית. עכשיו אני הולכת להתמקד במשחק וליישם חלק מהטיפים שנתתן. תודה רבה לכן!

הדר וולנר

תודה רבה! התכנים בהרצאות היו פרקטיים ויעילים מאד עבורנו ואני בטוחה שגם עבור הורים רבים אחרים. ההסברים שלך נטלי סייעו לנו בגיבוש שיטות להבניית שפה נכונה בקרב ילדינו. כל מה שנאמר בהרצאות ונכתב במדריכים לצד הניסיון והידע רב שלך הוא יקר מפז. אמרתי לכל חברותי להצטרף לקורס.

דנה כהן

שתדענה שאני תלמידה שקדנית ומסכמת כל הרצאה שלכן! ממש לומדת ומחכימה ומוצאת עצמי בוחנת כל דבר על ההתפתחות של א'.

איזה מזל שנחשפתי אליכן ואשמח מאוד לרכוש עוד הרצאות כאלו. פשוט מרחיב אופקים, מרגיע ומלמד. אני מרגישה הרבה יותר קשובה ומודעת להתפתחות של א' שלי וממש מבחינה בדקויות בזכותכן ומנסה ליישם ולדייק גם אותי ואת בעלי בתקשורת עימו.

סתיו מיכאלי

צפיתי הבוקר ורשמתי מלא... מאוד נהנית ולומדת. זה חשוב לי כגננת לפעוטות.

הדינאמיקה ביניכן עם חלוקת התפקידים וזה שאתן משלימות אחת השנייה גם במענה על שאלות פשוט מיוחדת. ואחרי שאז עזרתן לי קצת עם סדר במונחים בכלל אני לטובתכן...אז תודה רבה כללית והמשך עשייה מהנה, חשובה ומבורכת.

מיזם פטפוטים מיועד לכם, הורים לתינוקות ופעוטות בגילאי לידה עד שלוש שנים. הוא מנוהל על ידי נטלי יוכפז, קלינאית תקשורת התפתחותית.

מטרת המיזם היא לסייע לכם - אמהות ואבות, בתור הדמויות המשמעותיות ביותר עבור ילדכם, לזהות את שלבי התפתחות השפה של ילדכם, לרכוש כלים פרקטיים לפיתוח מיומנויות אלו בבית, בסביבתם הטבעית, ולזהות דגלים אדומים המצריכים פניה לאבחון מוקדם.

 

צמצום פערים שפתיים בגיל הצעיר הוא משמעותי ביותר. במידה וישנו קושי - ניתן כבר לטפל בגילאים אלו. אז למה אתם מחכים?

bottom of page